overlay

Sağlık Kahramanları Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu


İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan HİRİK Covid-19 ile mücadelede en ön cephede yer alarak gayret ve emeğini ortaya koyan sağlık çalışanlarımız adına oluşturulan Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı'nda sağlık çalışanlarımız ile fidan dikti.
Törene Erzincan Binali YILDIRIM Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın LEVENT, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan HİRİK, , Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadiye ÖZER, Orman İşletme Müdürü Tekin IŞIK ve Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğrt. Üyesi Orhan ÇİMEN ile sağlık çalışanları katıldı.
 
Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan HİRİK; ”Sağlıklı yaşam ancak ve ancak sağlıklı bir çevre ile olmaktadır. Çevrede sağlığı doğrudan ya da dolaylı etkileyen önemli etkenler arasındadır. Ormanlar da sağlıklı birer çevrenin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bugün burada ilimizde  fedakârca sağlık hizmeti sunan sağlık kahramanlarımız için hatıra ormanı kuruyoruz., salgınla mücadelede en ön saflarda savaşan, benim de naçizane mensubu olduğum sağlık camiasının duygularını ifade etmek için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. Doğaya dikilen bir fidan bir hayatın başlangıcına vesile olmaktadır. Covid-19 salgını vesilesiyle ülkemiz genelinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, hastalığa yakalanan çalışanlarımıza da şifalar diliyorum” dedi.

Sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleşen programda Erzincan Binali YILDIRIM Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın LEVENT da sağlık çalışanlarımız adına diktiği fidanı sulayarak geleceğe nefes olmasını diledi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve ağaç görseli olabilirBir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava görseli olabilirBir 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KAHRAMANLARI HATIRA ORMANI ieMücadele Ed nelMüdürlüğü GE Çalışanları Ağaçlandırıl Adına TEMA URKİYE ÇOL MASIN' görseli olabilirBir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, dağ ve şunu diyen bir yazı 'SAĞLIK KAHRAMANLARI HATIRA ORMANI' görseli olabilirBir 1 kişi, ayakta, dağ ve ağaç görseli olabilir